Na naszych stronach internetowych mogą znajdować się łącza do stron innych podmiotów, a łącze do naszej strony może znajdować się na stronach innych podmiotów. Nie ponosimy odpowiedzialność za którąkolwiek z tych witryn, ich treści ani ich zasady ochrony prywatności. Możemy korzystać z usług stron trzecich w celu dostarczania Użytkownikowi spersonalizowanych reklam podczas przeglądania Internetu. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak korzystamy z plików cookie, należy kliknąć łącze „Informacje o plikach cookie” w stopce odpowiedniej witryny internetowej Western Union. Należy uważać na zewnętrznych dostawców oferujących usługi odbioru lub przechowania, chyba że są to uznani i licencjonowani dostawcy usług depozytowych. Western Union nie świadczy usług depozytowych, usługi tej firmy nie powinny być wykorzystywane jako usługi depozytowe i aktualnie firma nie jest powiązana z żadnymi usługami depozytowymi.

Western Union zajmuje się przekazami pieniężnymi online, które stanowią konkurencyjne rozwiązanie dla popularnych ostatnio kart lub kont walutowych. u.n. raport projekty global gospodarka wzrost do powoli w 2022, 2023 przez reuters Serwisy te oferują niskie opłaty i korzystne kursy wymiany walut. Przelewy są realizowane w krótkim czasie, tak samo jak w Western Union.

  • Przesyłanie pieniędzy za pomocą Western Union Online to szybki i prosty proces, zarówno dla nowych, jak i dla stałych klientów.
  • Obecnie umożliwia również klientom przelewanie pieniędzy online ze swojego konta bankowego na konto bankowe odbiorcy za granicą.
  • Western Union Online często oferuje tanie przelewy online oraz przelewy bankowe z odbiorem w gotówce.

Należy uważać również na niepożądane listy lub wiadomości e-mail od urzędników państwowych z Nigerii lub innych obcych krajów z prośbą o pomoc w przekazaniu nadwyżki środków z obcego państwa na Twoje konto bankowe. Uważaj na przedstawicieli zakładów pieniężnych, konkursów lub loterii, którzy każą Ci przesłać do nich pieniądze w celu odbioru wygranej. Wiele firm organizuje fałszywe konkursy, które wymagają przekazania pieniędzy bez żadnej prawdziwej nagrody w zamian. W przypadku wysyłania pieniędzy za pomocą identyfikatora UPI wystarczy znać identyfikator UPI odbiorcy.

Zostały one uproszczone do minimum – tak, aby nawet dla mało doświadczonych klientów cały proces był intuicyjny, czytelny i prosty. Sprawdźmy, jak przebiega zlecenie przekazu pieniężnego u opisywanego operatora. W ten sposób, przekazy pieniężne w Western Union to dobre rozwiązanie np. Dla osób pracujących za granicą, które pozostają zobacz forex edukacja w stałym kontakcie z rodziną. Przekaz środków to także atrakcyjny sposób szybkiego dostarczenia pieniędzy do np. Warto tutaj pamiętać, że choć Western Union posiada stronę internetową w naszym języku, która oferuje spersonalizowane usługi dla klientów związanych z Polską, to jednak firma nie ma tutaj swojego biura.

Formularz kontaktowy

2 Firma Western Union czerpie również zyski z wymiany walut. Przy wyborze pośrednika do przekazu pieniędzy należy dokładnie porównać zarówno opłaty za przekaz, jak i kursy wymiany walut. Opłaty, kursy wymiany walut i podatki mogą się różnić w zależności od marki, kanału i lokalizacji w oparciu o szereg czynników. 1 Firma Western Union czerpie również zyski z wymiany walut. Przy wyborze pośrednika do przekazu pieniędzy należy dokładnie porównać zarówno opłaty za przekaz, jak i kursy wymiany walut.

Dlatego właśnie należy dokładnie sprawdzić kursy wymiany i średnie kursy rynkowe przed wysłaniem przelewu Western Union. Gdy chcemy sprawdzić, czy nasz przekaz jest dostępny do odbioru, wystarczy wejść stronę westernunion.pl i wybrać opcję “Status przekazu”. Tam należy wpisać imię i nazwisko nadawcy oraz numer kontrolny przekazu pieniężnego (MTCN).

Western Union zajmuje się przekazywaniem środków pieniężnych od nadawcy do odbiorcy. Ostrzegamy i upominamy użytkowników naszych usług, by nie wysyłali pieniędzy osobom, których nie znają. Nadawca ma obowiązek znać osobę, do której wysyłane są środki pieniężne. Używanie fikcyjnego imienia i nazwiska lub zmiana imienia i nazwiska odbiorcy po wysłaniu przekazu pieniężnego nie gwarantuje bezpieczeństwa środków pieniężnych. Jeśli odbiorca przedstawi odpowiedni dokumentu tożsamości z tym samym imieniem i nazwiskiem, które widnieją na przekazie pieniężnym, płatność zostanie zrealizowana. Jednakże na całym świecie są osoby, które spróbują wykorzystać każdy system w celu otrzymania płatności w związku z nielegalną sprzedażą lub nagabywaniem.

Należy pamiętać, że usuwanie W przypadku wyrejestrowania konta historia przelewów zostanie usunięta zakończono usunięto.4. Jeśli już musimy skorzystać z usług Western Union, nie należy wysyłać przekazów gotówkowych, tylko online. Oznacza to, że wysyłając na przykład 2000 EUR, tracimy 386 PLN (przekaz w gotówce) lub 139,6 PLN (przelew online). Wielu klientom Western Union trudno określić całkowite opłaty pobierane przez serwis.

Nadawaj i odbieraj przekazy pieniężne

Dlatego przy wyborze firmy, z którą chcemy przesłać pieniądze za granicę, warto zwrócić uwagę na oferowany przez nią kurs wymiany walut. Możesz je w łatwy sposób porównać za pomocą porównywarki międzynarodowych przelewów Monito. 1 Firma Western Union czerpie również zyski z wymiany walut. Wybierając usługę przelewu środków pieniężnych, porównaj uważnie zarówno opłaty za przelew, jak i kursy wymiany.

Aby upewnić się, że karta została zarejestrowana do obsługi bezpiecznego uwierzytelnienia, należy skontaktować się z bankiem. Możesz też otrzymać kartę płatniczą, dzięki której wypłacisz pieniądze z bankomatu, albo zrobisz zakupy w sklepach stacjonarnych i w sieci. Badania wykazały, że Wise jest średnio 13 razy tańszy niż wiodące hiszpańskie banki. Poza najnowsze wiadomości z indii tym, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej metodzie płatności, warto zajrzeć do naszego artykułu Western Union, jak działa? Western Union współpracuje z wieloma polskimi bankami oraz instytucjami finansowymi, dzięki czemu oddziały firmy można znaleźć niemal na każdym kroku. Znacznie taniej wyślesz przelew ze sprawdzonym serwisem transferowym.

Wysyłaj pieniądze po swojemu – do odbioru w gotówce, na rachunek bankowy lub do portfela mobilnego1. Zapisz dane odbiorcy i wykonuj łatwo ponowne przekazy z dowolnego miejsca na świecie. Przekazuj pieniądze po swojemu – do odbioru w gotówce, na rachunek bankowy lub do portfela mobilnego2. Zapisz dane odbiorcy i wykonuj łatwo ponowne przekazy z dowolnego miejsca na świecie.

Dowiedz się więcej o Western Union i przekazach gotówkowych:

Gdy wysyłamy przekaz gotówkowy, pieniądze są często dostępne w ciągu kilku minut po ich wysłaniu (to duża zaleta serwisu). Dzięki aplikacji mobilnej Western Union możesz szybko i łatwo wysyłać pieniądze praktycznie do każdego kraju na świecie. Western Union nie jest przejrzysty w kwestii cen, a około 90% wszystkich jego opłat jest ukrytych w marżach kursów wymiany walut.

Ile kosztują przelewy międzynarodowe z Western Union?

Usługa przekazu pieniężnego Direct to Bank Account oferuje nadawcom łatwy i wygodny sposób przesłania środków bezpośrednio na konto bankowe odbiorcy. Jeśli wysyłasz pieniądze na konto bankowe, będą one zwykle dostępne w ciągu 1–2 dni, w zależności od kraju odbiorcy. Odbiorcy mogą odbierać gotówkę w placówkach Western Union na całym świecie, w zależności od godzin otwarcia danej placówki. Wysyłając pieniądze za granicę za pomocą Western Union, warto mieć na uwadze wszystkie opłaty. To nie tylko stała opłata za przelew, ale także ukryta opłata w formie kursu wymiany walut, po którym zostaje przewalutowany Twój przelew.

Gdzie w Polsce można odebrać przekaz Western Union?

Aby spełnić wymagania SCA, Western Union stosuje uwierzytelnianie wieloczynnikowe w celu zabezpieczenia przekazów internetowych. Dzięki temu, jesteś dosłownie o kilka kliknięć od oszczędzania, i nie jest to wcale tylko slogan. Usługa przelewów pieniężnych z Wise wypada bowiem bardzo atrakcyjnie w porównaniu z wiodącymi bankami w Europie. Wise może pomóc Ci sporo zaoszczędzić, szczególnie jeśli regularnie przesyłasz pieniądze na konto w Polsce lub w innym kraju, na przykład wysyłając co miesiąc część wynagrodzenia za pracę za granicą. Jest on jest tutaj ukrytą opłatą, ponieważ jego wysokość nie musi być stała i rzadko jest podawana w tabeli opłat.

Pytania dotyczące odbioru przekazów Western Union:

Przy użyciu 10-cyfrowego numeru MTCN możesz łatwo śledzić swój przekaz. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo danych osobowych Użytkowników. Korzystamy z zabezpieczeń organizacyjnych, technicznych i administracyjnych, które spełniają wymagania stosownych przepisów prawa i regulacji rządowych, dbając o bezpieczeństwo informacji Użytkownika. Dokładamy również starań, aby ograniczyć dostęp do przetwarzanych przez nas danych osobowych wyłącznie do naszych pracowników, agentów i przedstawicieli, którzy wymagają tych danych do celów prowadzenia działalności. Pomimo naszych starań strony trzecie mogą nielegalnie przechwytywać lub uzyskiwać dostęp do danych osobowych Użytkownika. Zniżka zostanie automatycznie zastosowana do następnej opłaty za przekaz.